Vrije doorvaart van windparken op Noordzee

27 september 2019 - Rijkswaterstaat Noordzee doet onderzoek naar het ruimtegebruik op de Noordzee. Hierbij is doorvaart en medegebruik ruimte in windparken ................

Rijkswaterstaat Noordzee doet onderzoek naar het ruimtegebruik op de Noordzee. Hierbij is doorvaart en medegebruik ruimte in windparken aan de orde. Vanaf 1 mei 2018 zijn drie windparken voor de Nederlandse kust toegankelijk voor schepen met een lengte tot 24 meter. Het gaat om het Offshore Windpark Egmond aan Zee (OWEZ), het Prinses Amalia Windpark (PAWP) en het windpark Luchterduinen (LUD). De windparken zijn toegankelijk onder strikte voorwaarden.

Het Watersportverbond zet zich onder aanvoering van het regioteam Noordzee namens jou in voor de vrije doorvaart, zodat je als zeiler of motorbootvaarder vrij bent om jouw koers te bepalen door de windparken. Om een goed beeld te krijgen van de ervaringen van de doorvaart in de windparken vragen wij je daarom om deel te nemen aan de enquête. Het invullen van de enquête duurt c.a. 8 minuten.

Om namens onze leden op te komen voor de recreatievaart op de Noordzee is het van belang dat deze enquête door zoveel mogelijk 'ervaringsdeskundigen' wordt ingevuld. Alvast bedankt voor je medewerking!

Meer informatie over de werkzaamheden van het regioteam Noordzee vind je hier.

Enquête bekendheid met de regels voor doorvaart windparken op zee

Klik hier om naar de enquête te gaan

All Hail HUBO!

26 september 2019 - ‘Hubo’ the W36 Worlds Edition sailed by Erik van Vuuren is the Double Handed National Champion for 2019. We are delighted to become Double Handed National Champions, .............. Lees verder

Vandaag racen meer dan 100 zeiljachten de Antwerp Race

27 september 2019 - Vandaag starten meer dan honderd zeiljachten vanuit Breskens en Terneuzen voor de Antwerp Race. De snelste schepen finishen ............................ Lees verder

>